Каталог
Рекомендації щодо приведення радіодеталей до товарного вигляду.
Вартість Б/В радіодеталей залежить від їх стану. Так що радимо вам прочитати ці рекомендації, щоб не втрачати при продажу деталей власні гроші. Для кожного типу ми постаралися описати всі тонкощі з розбирання, розпаювання та демонтажу деталі, здатні вплинути на їх вартість. За розбирання ми платимо гроші, і з задоволенням заплатимо їх вам, якщо ви виконаєте ті ж дії.

1. Малопотужні транзистори і мікросхеми в круглих корпусах з позолоченими виводами слід випаяти або обережно відкусити під корінь, залишаючи максимально можливу довжину ніг. Ні в якому разі не виривайте їх плоскогубцями, в цьому випадку втрачаються виводи і сильно падає вартість мікросхеми! Найкраще купити для цього газовий пальник з п'єзопідпалом або термофен. Для розпаювання візьміть плоскогубці, пальник, затисніть плату в лещатах стороною пайки до себе. Візьміть корпус транзистора плоскогубцями і нагрійте пальником місце пайки, і через пару секунд його, транзистор, можна витягти. Не мучте себе різноманітними паяльниками і т.д. Пальником найкраще розпаювати на вулиці або в гаражі.
Не потрібно обкусувати у транзисторів ні виводи, ні шляпки, навіть якщо вони і "білі".

2. Мікросхеми в планарних корпусах потрібно відпаювати, нагріваючи пальником саму мікросхему до плавлення припою, і після плавлення потрібно прибрати пальник і пінцетом зняти мікросхему. Для зручності загніть кінчики пінцета так, щоб він ними підхоплював мікросхему знизу, інакше ризикуєте її упустити з пінцета. НЕ перегрівайте і не відгинайте мікросхему до повного плавлення припою і прибирання пальника, інакше перегріваються виводи і вартість втрачається.

3. Вертольоти краще відпаювати паяльником, нагріваючи і відгинаючи кожен "гвинт" окремо. Виводи від болтів типу КТ904 і інших можна просто повідкусувати.

4. Транзистори в пластикових корпусах, такі як КТ814, 502 і подібні розбирати не можна, вони приймаються тільки цілі. Після розбирання дорожче не стане. а ось дешевше, при неправильному підході, може бути.

5. Мікросхеми в прямокутних керамічних корпусах, панельки, індикатори АЛС і подібне потрібно випаювати пальником, нагріваючи протилежну сторону плати. Не нагрівайте самі мікросхеми, вони від цього дуже сильно псуються :) і відповідно може зменшитися вартість. Також не потрібно відпаювати або відривати нікелеві кришки від мікросхем, кварцові вікна серії 537РФ і так далі. Для продажу досить просто обережно випаяти мікросхеми і відсортувати їх.

6. Мікросхеми в пластикових корпусах йдуть тільки з жовтизною всередині, так що не варто знімати мікросхеми, в яких її точно немає (головним чином це 580 серія в пластиці). Для зняття потрібно взяти стамеску і молоток, або сокиру, і зрубати мікросхеми, намагаючись не руйнувати самі корпуси. Виводи можна залишати в такому вигляді, як після зрубування.

7. Мікрозбірки. Для вилучення кераміки з них варто обточити на жорні по периметру зовнішні 0.5мм обідки, після чого кришка відвалюється, а нагріванням на пальнику можна відклеїти кераміку. Кераміку складайте в металеву, скляну, дерев'яну або керамічну коробки, або на аркуш паперу (тому що після відклеювання вона гаряча і може зруйнувати пластик). Після цього пересипте кераміку, включаючи все сміття, в щільний пакет, не втрачаючи при цому навіть найменших крихт.

8. Конденсатори типу КМ, К52-2 та інші відкусуйте з плат, відразу відкусуючи під корінь виводи. Конденсатори К10-17 в прямокутних корпусах ("труси") - можна обережно відривати плоскогубцями. Для цього треба взяти плоскогубцями конденсатор і повернути його навколо своєї осі. До конденсаторів із залишками виводів застосовується знижка від 0 до 20% (нові).

9. Безкорпусні КМ відпаюйте паяльником або пальником, не потрібно пробувати зривати їх кусачками - вони можуть покришитися.

10. Резистори типу СП5 достатньо відривати від плат плоскогубцями. Цінні складові при цьому не втрачаються. Не потрібно випаювати їх. Виводи які стирчать додають складності при розбиранні, та й випаювання теж складніше. Для резисторів ПП3, перемикачів, крокових шукачів тощо дроти потрібно відкушувати близько до самого виводу, але це не особливо критично і на ціну не впливає. Не потрібно відпаювати дроти від перемикачів ПР, краще відкусіть в будь-якому місці, не пошкоджуючи самі виводи перемикача.

11. Роз'єми варто випаювати з плат, а такі у яких виводи з намотаними дротами - краще по можливості дроти розмотувати. Роз'єми типу СНП59 "папа" можна знімати з плат зубилом. Для цього відрубайте зубилом кінці роз'єму, щоб відокремити його від гвинтів, потім стамескою зрубуєте з плати під корінь виводи. Потрібно залишати максимально можливу довжину виводів на роз'ємі, не забруднюючи поверхню припоєм.

12. Реле, запаяні в плату, потрібно тільки випаювати, особливо це стосується РЕМ-7,8,9,10,15,48, РПА, РПА а також всіх РПС. При виламуванні реле кусачками або плоскогубцями деякі контакти можуть залишитися в платі за рахунок зруйнованих скляних вставок або пластикових корпусів. У такому випадку частина вартості загубиться разом з контактми.

13. Ламелі потрібно відрізати від плат, мінімально захоплюючи саму плату. Для цього найкраще використовувати ножиці по металу, не відламуйте їх плоскогубцями, тому що можете втратити деяку частину контактів. Авіаційні дроти купуємо за результатами розбирання одного метра дроту і зважування жили і обплетення.


Пам'ятайте два головних правила: якщо виводи жовті, то чим більша частина їх залишиться, тим вищою буде і ціна. Намагайтеся по максимуму зберігати виводи. І друге - якщо жовтий вивід покритий припоєм, то він втрачає свою вартість. Так що якщо у мікросхеми виводи повністю будуть покриті припоєм, то ціна буде як за "без виводів", а якщо будуть забруднені припоєм інші жовті частини деталей, то ціна буде ще нижче.