Каталог
Як правильно перевірити ваги приймальника на точність і трохи про чесність скупників
Часто зустрічається ситуація, коли ми чуємо про нереальні цінаи на КМ на радіоринках і в інших сумнівних місцях. У цьому випадку клієнтові варто задуматися про чесність скупника, так як способів обману не так і мало. Один з найпоширеніших - це банальний обвіс, тобто ваги скупника "брешуть" в меншу сторону. Тут ми розповімо, як за допомогою підручних засобів на "чужій території" перевірити точність ваг і правильність зважування.

Ваги повинні стояти на рівній горизонтальній поверхні.
На будь-який похилій поверхні ваги покажуть вагу менше реальної. Див. Фото праворуч, вага монети рівно 4.3 грама:

Ваги повинні бути обнулені, тобто показувати 0.00 перед перенесенням на них деталей.
На фото ви можете бачити, що, обнуливши ваги з якимось об'єктом на них, можна легко зменшити вагу деталей на вагу цього об'єкта.Одиниці виміру.
Один з найпоширеніших видів обману - це перемикання одиниць виміру терезів не на грами.На фото ви можете бачити, що так можна зменшити вагу в півтора рази відразу, причому цей спосіб обману мало помітний для непосвячених. Перед зважуванням переконайтеся, що на вагах включена одиниця виміру "g", що означає грами, а не інша.Невірне калібрування.
Невірне калібрування за зовнішніми ознаками (крім неправильно відображуваної ваги) розпізнати неможливо.Більшість моделей ваг підтримують калібрування для користувача , коли зважують еталонну гирю і її масу приймають за певну. Звичайно ж, що якщо під час калібрування замість потрібної гирі в 500 грам покласти на терези гирю в 600 грам, то після калібрування ваги будуть "думати", що 600 реальних грам - це і є 500, і відразу зріжуть вам шосту частину грошей. Так що потрібно перевірити ваги за допомогою еталонної гирі. Завжди беріть з собою таку гирю, коли збираєтеся здавати деталі. Якщо її у вас немає - то замість неї можна застосовувати будь-які стандартні предмети.
5 укр. копійок мають вагу приблизно 4.3 грама, 50 коп. - Близько 4.2 грама, а транзистор типу КТ802 - 20 ~ 21.5 грама.